V EDYCJA PROJEKTU '' NIE TYLKO MY''


b_217_163_16777215_00_images_DSCN9489.JPGPROJEKT NIE TYLKO MY – program readaptacji społecznej przeprowadzony w Oddziale Zewnętrznym Aresztu Śledczego w Olsztynie, realizowany przy współpracy Uniwersytetu Czterech Łap Sp. z o.o. oraz Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie współfinansowany z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 -2014 w ramach programu PL 17 pn. "Wsparcie Służby Więziennej w tym sankcji pozawięziennych"- Projekt nr 1 pn. "Realizacja szkoleń podnoszących kompetencje społęczno - zawodowe więźniów oraz stworzenia warunków ułatwiających podtrzymywanie więzi rodzinnych w celu zwiększenia efektywności ich powrotu do społeczeństwa po zakończeniu odbywania kary"

Ośmiu Panów odbywających karę bierze udział w wydarzeniu jakim jest synchronizacja relacji człowiek-pies. W ramach projektu w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie, Uniwersytet Czterech Łap Sp. z o.o. prowadzi zajęcia związane z przygotowaniem 8 czworonogów do dalszego funkcjonowania w życiu ludzi.

Panowie spędzają wiele godzin z psami, uczą się opieki, pielęgnacji i psich zachowań, które wnoszą nowe wartości i umiejętności w ich życie, jak i ich podopiecznych.
Psy uczone są przede wszystkim posłuszeństwa i socjalizacji wewnątrz i między gatunkowej, co umożliwi zwiększenie ich atrakcyjności dla przyszłych właścicieli.